مقالات آموزشی
  • ثبت نام

تکنولوژی AM

 مخفف Acusto Magnetic می باشد ، همانطور که از تکنولوژی AM پیداست فرکانس کاری این تکنولوژی در محدوده فرکانس های صوتی بوده که رنج آن 58 کیلوهرتز می باشد ، همانگونه که می بینید فرکانس کاری A حدود هزار مرتبه کمتر ازRFاست ، کمتر بودن فرکانس کاری یک مزیت و یک عیب برای این تکنولوژی نسبت به تکنولوژی RF رقم زده است . با کاهش فرکانس ضریب نفوذ بر روی فلزات بیشتر می شودلذا AM عملکرد بهتری نسبت به RF در کاربری هایی که دارای اجناس فلزی یا مشتقات فلز مانند لوازم جانبی موبایل، دارد ، اما با کاهش فرکانس کاری یک مسئله خود را بیشتر نمایان می کند و آن هم نویزپذیری در AM بیشتر است آن هم به این دلیل است که تجهیزات برقی در رنج 58 کیلوهرتز کار می کنند در محیط بیشتر از تجهیزاتی می باشد که در رنج 2 تا 10 مگاهرتز کار مییکند ، لذا AM تداخل و نویز بیشتری از محیط اطراف خود می گیرد. اما علاوه بر مزیت عملکرد مناسب در کنار اجناس فلزی AM بدلیل سنکرون سسازی از طریق برق شهر مشکل تداخل فرکانسی در RF را ندارد و AM به راحتی می توانند در مجاورت هم کار کنند و بر روی هم تداخل ایجاد نکنند. البته عدم تداخل برای  تولیدی هرکارخانه با هم متفاوت است . اما متاسفانه تنوع تگ در این تکنولوژی بسیار کمتر از تکنولوژی RF است .
قیمت AM بدلیل مزایایی که نسبت به RF دار
د و همچنین فاصله پوشش دهی بیشتر مخصوص خروجی های بزرگتر ، بیشتر است. البته توجه داشته باشید AM شرکت نیرو پردازش اسپینر در 12 مدل تولید شده و تمامی سلایق را دربر میگیرد . این تنوع محصول در جهت تامین نیاز های امنیتی مخصوص هرصنف ایجاد شده است.
اما بطور یقین نمی توان گفت کدام تکنولوژی بر دیگری ارجعیت و مزیت بالاتری دارد ، محیط و شرایط نصب و نوع کاربری در تعیین اینکه چه تکنولوژی مناسب تر است تعیین کننده است . لذا برای خرید حتما
کافی را ببرید . متاسفانه برخی از شرکت های فعال در حوزه ی EAS  بدلیل اینکه یکی از دو تکنولوژی معرفی شده را در سبد کالای خود برای عرضه به بازار و مشتریانشان ندارند به طور کاملا سودجویانه بر تکنولوژی دیگر عیب های کاذب گذاشته و مشاوره نادرست و غیر فنی می دهند .