مقالات آموزشی
  • ثبت نام

دزدکیر سوری فروشکاه ها فایده دارد یا ندارد!

چند سال اخیر که دوربین های جهت ارتقا امنیت ا به بازار عرضه شدند، بسیار از آمارهای و ریسک های مروبط به دزدی ازی کوچک و بزرگ کاهش یافته است. این موضوع رغبت مدیران و مالکان ا را به استفاده بیشتر از گی بیشتر نمود تا جایی که همه آنها امروزه مجهز به و همچنین دوربین های مدار بسته قوی هستند.

در این میان برخی از مدیران با توجه به هزینه زیادی که در پاره ای مواقع توجیه نداشت، اقدام به نصب ماکت ی و حتی فریم دوربین بدون پشتیمانی واقعی امنیتی نمودند. این موضوع باز هم بازخورد مثبت داشت و تأثیرات مستقیم بر روی مواردی داشت که مدیران به دنبال آن بودند. اما در سال های اخیر گویا این حنا رنگی ندارد! یعنی بسیاری از دزدان حرفه ای روش هایی را جهت شناسایی آنکه آیا دوربین واقعی است یا خیر را شناسایی نموده اند و دیگر نمی توان با اتکا به دزای سوری امنیت ایجاد نمود. این موضوع در گذشته به نحوی بود که حتی برخی افراد تنها اقدام به نصب برگه “این مکان مجهز به دوربین مدار بسته  است” می نمودند اما هم اکنون پیشنهاد کارشناسان ما بر این است که دیگر با توجه به افزایش ارزش بهای انبارها و موجودی ه ها و همچنین آگاهی دزدان از سیستم ها  سوری بهتر است مجهز به سیستم باشند تا از دست دادن موجودی خود را به حداقل برسانند.

اگر شما به صورت صحیح عمل کند و به صورت دوره ای مورد بازدید متخصصان ما قرار گیرد، همواره می توانید مطمئن باشید که احتمال دزدبری محصولات از تان به صفر خواهد رسید. اگر به صورت حرفه ای نصب ، بازرسی و نگهداری نشود، شما امکان وقوع دزدی را در فرشکاه خود بالا برده اید. پس بهتر است با درج تاریخ های مهم مانند تاریخ بازدید های دوره ای از وقوع مشکلات آتی خودداری نمایید.

 

آنتن های تک پایه،دو پایه، سه پایه کوشا الکترونیک

انتخاب هر کدام از این آنتن ها کوشا الکترونیک اکباتان به موارد مختلفی بستگی دارد از جمله :

آنتن های تک پایه(mono pedestal ) از جمله سیستم هایی هستند که تنها دارای یک پایه برای جلوگیری از خروج کالا می باشند به همین دلیل تصور عموم بر این موضوع می باشد که فقط برای فروشکاه های کوچک تر به کار برده می شود ولی این تصور صحیح نمی باشد و در فروشگاه های بزرگ نیز می توان از چند آنتن تک پایه استفاده نمود اما این نکته حائزاهمیت می باشد که این آنتن ها بری دستگاه ری که لیبل دارند مناسب نیست چون به اندازه ای قوی نیستند که لا را تشخیص دهداین  نوع سیستم هایی هم فرستنده هستند و هم پس واضح است که دقت این آنتن ها از آنتن های دو پایه کمتر می باشد زیرا در آنتن های سیستم های دو پایه یک برد فرستنده و برد دیگر گیرنده می باشد ولی اگر بخواهید دزدگیر های فروشگاه خود را با هزینه کمتری نصب کنید می توانید از آنتن های تک پایه استفاده کنید .

آنتن های دو پایه(dual pedestal):

در این آنتن ها یک پایه فرستنده و یک پایه گیرنده می باشد و به طور واضح از آنتن های تک پایه قوی تر عمل می کنند با وجود این برد آنتن سیستم ها میتوان از ایل استفاده نمود همچنین آنتن های دو پایه نویز کمتری نسبت به آنای تک پایه می گیرنداگر از سیستم های دردگیری که دارای لیبل می باشند استفاده کنیم فاصله مناسبی که برای نصب دو پایه وجود دارد برابر است با ۱٫۳ متر می باشد و اگر از سیستم هایی که دارای تگ هستند استفاده کنیم فاصله ای برابر با ۲ متر را باید رعایت کنیم.

آنتن های سه پایه

توجه به سایز  فروشکاه به طور معمول این آتن ها را که دارای ۳ پایه می باشند به گونه ای نصب می کنند که یک آنتن فرستنده در وسط و دو آتن گیرنده در طرفین وجود داشته باشد با توجه به این حالت فضایی بین ۲٫۵ متر تا ۳ متر را می تواند پوشش دهد.

با مشاوره رایگان و در اختیار گذاشتن  اطلاعات مناسب،خریداران محترم را راهنمایی می نماید  با توجه به متراژ فروشکاه و هزینه ای که خریدار محترم انجام می دهد از کدام آنتن برای فروش خود نصب کند که دچار مشکل نشود. آنتن های با رنگ ها و طرح های مختلف مناسب با فروشکاه شما ارائه می شود.

کوشا الکترونیک

سیستم ضد سرقتی برای محافظت از کالا و اجناس در اماکن مختلف می باشد که نگرانی و دغدغه صاحبان کالا را به کلی برطرف کرده است.

وجود آن باعث شده که کالاها به راحتی در دسترس مردم قرار بگیرد، در نتیجه مشتریان زمان بیشتری را برای خرید کالا در  می گذرانند و حق انتخاب بالاتری خواهند داشت.
سیستم ضد سرقت مناسب برای وازم آرایشی-بهداشتی و همچنین موبایل فروشی ها و بسیاری از لوازم خانگی می باشد.

عموما” ی ضد سرقت RF و AM در همه ی اصناف کاربرد دارند در نتیجه تمامی کالاها با تجهیزات ضد سرقت کاملا” محفوظ می مانند.

سیستم با کلیه تگ های RF و AM اعم از تگ صدفی، تگ مگا، تگ یوفو، تگ مدادی و .. کار می کند.

تکنولوژی AM

 مخفف Acusto Magnetic می باشد ، همانطور که از تکنولوژی AM پیداست فرکانس کاری این تکنولوژی در محدوده فرکانس های صوتی بوده که رنج آن 58 کیلوهرتز می باشد ، همانگونه که می بینید فرکانس کاری A حدود هزار مرتبه کمتر ازRFاست ، کمتر بودن فرکانس کاری یک مزیت و یک عیب برای این تکنولوژی نسبت به تکنولوژی RF رقم زده است . با کاهش فرکانس ضریب نفوذ بر روی فلزات بیشتر می شودلذا AM عملکرد بهتری نسبت به RF در کاربری هایی که دارای اجناس فلزی یا مشتقات فلز مانند لوازم جانبی موبایل، دارد ، اما با کاهش فرکانس کاری یک مسئله خود را بیشتر نمایان می کند و آن هم نویزپذیری در AM بیشتر است آن هم به این دلیل است که تجهیزات برقی در رنج 58 کیلوهرتز کار می کنند در محیط بیشتر از تجهیزاتی می باشد که در رنج 2 تا 10 مگاهرتز کار مییکند ، لذا AM تداخل و نویز بیشتری از محیط اطراف خود می گیرد. اما علاوه بر مزیت عملکرد مناسب در کنار اجناس فلزی AM بدلیل سنکرون سسازی از طریق برق شهر مشکل تداخل فرکانسی در RF را ندارد و AM به راحتی می توانند در مجاورت هم کار کنند و بر روی هم تداخل ایجاد نکنند. البته عدم تداخل برای  تولیدی هرکارخانه با هم متفاوت است . اما متاسفانه تنوع تگ در این تکنولوژی بسیار کمتر از تکنولوژی RF است .
قیمت AM بدلیل مزایایی که نسبت به RF دار
د و همچنین فاصله پوشش دهی بیشتر مخصوص خروجی های بزرگتر ، بیشتر است. البته توجه داشته باشید AM شرکت نیرو پردازش اسپینر در 12 مدل تولید شده و تمامی سلایق را دربر میگیرد . این تنوع محصول در جهت تامین نیاز های امنیتی مخصوص هرصنف ایجاد شده است.
اما بطور یقین نمی توان گفت کدام تکنولوژی بر دیگری ارجعیت و مزیت بالاتری دارد ، محیط و شرایط نصب و نوع کاربری در تعیین اینکه چه تکنولوژی مناسب تر است تعیین کننده است . لذا برای خرید حتما
کافی را ببرید . متاسفانه برخی از شرکت های فعال در حوزه ی EAS  بدلیل اینکه یکی از دو تکنولوژی معرفی شده را در سبد کالای خود برای عرضه به بازار و مشتریانشان ندارند به طور کاملا سودجویانه بر تکنولوژی دیگر عیب های کاذب گذاشته و مشاوره نادرست و غیر فنی می دهند .

 

اطلاعاتی در مورد سیستم های امنیتی


 برای امنیت و حفظ کالاهای موجود در فره ها نصب می شود. که انواع مختلفی دارد . این ی از ورود یا خروج اجناس بدون همامنگی جلوگیری می کند . لازم به ذکر است که این سیستم ها ی امنیتی قابل حمل هستند و شما می توانید این آنتن ها را از مغازه ای به مغازه دیگر حمل کنید . این سیستم ها شامل آنتن هایی که با توجه به متراژ مغازه و هزینه ای که مشتری انجام میدهد نصب می شود . گی شامل آنتن ، لیبل یا تگ ،جدا کننده و خنثی کننده می باشد . سیستم ها شامل سه دسته بندی AM،RF،EM می باشد .که از متداول ترین آن ها می توان به دزد گیر های AM،RF اشاره نمود. باید به این نکته اشاره کرد که ا به علت داشتن سایز بزرگ تر نسبت به ا برای صنف پوشاک بسیار مناسب می باشد ولی لیبل ها به دلیل نازک و باریک بودنشان برای صنف های طلا فروشی ،لوازم شی و بهدای مناسب می باشد .برای خروج کالا ها یی که روی آن ها از استفاده شده باید این پکا را از کالا جدا نمود و برای این منظور باید از دستگاهی برای جداکردن استفاده نمود و برای خروج کالاهایی که روی آن ها از لیبل استفاده شده باید از دستگاهی به نام خنثی کننده استفاده کنیم . همچنین لازم به ذکر است که هر چقدر دور از دسترس باشد درصد مخدوش شدن یا از بین بردنشان کاهش پید ا می کند .تگ ها و لیبل های سیستم ها RFو AM بعد از غیر فعال شدن دیگر قابلیت فعال شدن ندارد ولی تگ ها ولیبل های ر RF و AM بعد از غیر فعال شدن دیگر قابلیت فعال شدن را ندارد ولی از تگه می توان به تعداد بسیار زیادی استفاده نمود.

این نکته لازم به ذکر است که هر چقدر لبیل ها یا تگ ها از آنتن ها دورتر باشند از زدن بوق کاذب جلوگیری به عمل می آید.

شرکتا در اختیار داشتن هر سه نوع سیستم با توجه به درخواست مشتری با قیمت مناسیب این سیستم هتی دیر را در اختیار خریداران محترم قرار می دهد .