دزدگیر اماکن , دزدگیر منازل و خانه : یکی دیگر از محصولات حفاظتی دزدگیر اماکن ی همان دزدگیر منازل است که کاربردی ساده دارد و نوعی طراحی شده است که ترددهای غیر مجاز را تشخیص می دهد و با به صدا در آوردن آلارم یا همان زنگ هشدار شما را از یان امر آگاه می سازد . زنگ هشدار می تواند به صورت آژر همگانی و با صدای بلند باشد و یا با استفاده از دستگاهی به نام تلفن کننده به گوشی شما وصل گردد و در زمان ترددهای غیرمجاز با به صدا در آوردن زنگ هشدار شما را آگاه سازد .

چند رله خروجی آزاد هم برای دزدگیرخانه طراحی شده است یعنی به این صورت که با اتصال به سیستم های گرمایشی یا سرمایشی منزل , از راه دور هم شما می توانید آن را کنترل کنید . یک روش خوب برای جلوگیری از سرقت ازمنازل مخصولا برای افرادی که قصد مسافرت دارند و با خیالی آسوده نمی توانند منزل را رها کنند استفاده از دزدگیر اماکن می تواند بهترین راه کار پیش روی آن ها باشد .

دزدگیر منازل کوچک

دزدگیرها می توانند ویژه منازل و خانه های کوچک باشند یعنی به این صورت که برای پوشش دهی فضاها و خانه های کوچک طراحی شده اند و تعداد سنسورهای طراحی شده برای آن ها در کنار دستگاه باتری یا همان سیمکارتی ( تلفن کننده ) برای فضایی در اندازه کوچک و مشخص طراحی شده است . و به خوبی در چنین فضاهایی از خود عکس العمل نشان می دهد .

دزدگیر اماکن , دزدگیر منازل و خانه

دزدگیر منازل بزرگ

ساختمان های سیار بزرگ نیاز به دزدگیری دارند که بتواند پاسخگوی نیاز آن ها باشد یعنی به این صورت طراحی شده اند که در منازل بزرگ و آپارتمان های بزرگ مسکونی نیز به خوبی پاسخگو هستند . امروزه علاوه بر منازل , شرکت های بزرگ  و کارخانه جات نیز از دزدگیر ویژه اماکن بزرگ استفاده می کنند تا از این طریق امنیت را به کارخانه جات و شرکت های خود بیاورند . چرا وجود برخی از دستگاه های گران قیمت در برخی از کارخانه جات می تواند افراد سودجو را برای سرقت وسوسه کند اما با نصب دزدگیر اماکن به راحتی می تون جلوی این کار را گرفت و فرد در هر جایی بود با به صدا در آمدن زنگ هشدار از طریق تلفن همراه از این امر آگه می شود .

انواع دزدگیر اماکن بر اساس کارایی

دزدگیر اماکن سخنگو

مرسوم ترین نوع دزدگیر منازل دزدگیر سخنگو هست که در محیط های تجاری و مسکونی بیشتر مورد استفاده قرار می یگرد . از امکانات ویژه دزدگیر اماکن آژیری می توان به ضبط پیام های صوتی , امکان برقراری تماس از نوع اتوکاتیک یعنی شماره هایی که از قبل به سیستم داده می شود , اما این نوع سیستم یک معایب ویؤه دارد آن هم این که اگر سارقی هوشیار باشد می تواند خط تلفن را خاموش کند و دیگر امکان تماس با مالک وجود نخواهد داشت  .

مزایای دزدگیر اماکن سخنگو

 • مجهز به اپراتور سخنگو
 • قیمتی ارزان

معایب دزدگیر اماکن سخنگو

 • عدم کنترل از راه دور
 • در صورت قطع خط تلفن ارتباط نیز قطع خواهد شد
 • امکانات امنیتی در حد محدود

دزدگیر خانه آژیری

از دزدگیرهای اماکن آژِیری در بازار سیستم های حفاظتی به عنوان ابتدایی ترین سیستم های امنیتی نام برده می شود . از ویژگی های این نوع از دزدگیرها می توان به شماره گیری اتوماتیک , به صدا در آوردن آژیر , تشخیص دادن حرمت توسط سنسورها , و همچنین مهمتر از همه با توجه به کاریبردهایی که دارد قیمت ارزانتری دارد و این خود یک مزیت برای این دست از دزدگیرهای منازل محسوب می شود .

معایب دزدگیر خانه آژیری

 • از امکانات کاربری محدودتری برخوردار است
 • ضریب امنیتی در حد پایین
 • با قطع نمودن خط تلفن تماس گیرنده نیز قطع می شود
 • عدم کنترل از دور

دزدگیر اماکن سیم کارتی

یکی دیگر از انواع دزدگیر منازل می توان به دزدگیر سیم کارتی اشاره کرد که کابردهای مختلفی ارند که مهمترین آن ها اعلام سرقت است . نام این دزدگیرها خود بیانگر این موضوع است که این دست از سیستم های دزدگیر با صاحب خانه به صورت سیم کارت و بی سیم ارتباط برقرار می کنند . مکان هایی که خط تلفن ندارند نیز به خوبی می توانند از این نوع از سیستم ها استفاده کنند . دزدگیر کلاسیک سیم کارتی بهترین انتخاب برای افرادی است که به دنبال دزدگیر مناسب هستند که بدون خط تلفن نیز کار کند .

امکانات دزدگیر اماکن سیمکارتی

هوشمند بودن و همچنین کنترل از راه دور سیستم و مهم تر از همه در نبود خط تلفن شهری از مهمترین مزایای این دست از دزدگیرها است . نسخه به روز شده این دست از دزدگیرها به گونه ای است که امکان کنترل نمودن سیستم برای خاموش .و یا روشن نمودن کل یا بخشی از سیستم , از طریق گوشی های هوشمند نیز می توان بلندگوها را خاموش , و دسترسی آسان و راحت به اینترنت از دیگر امکانات این دست از دزدگیرهای منازل است .

دزدگیر اماکن بی سیم

نام این نوع از سیستم ها خود به خوبی نشان دهنده این امر است که بدون سیم و از طریق ارتباط با وایرلس بین پنل مرکزی و سنسورها ارتباط برقرار می کنند . یعنی به این صورت که اگر تشخیص دهند فردی قصد سرقت  دارد و بدون مجوز وارد اماکن شده است در این صورت با ارسال نمودن پلس های تحریک از طریق چشمی به دزدگیر , فرمان به صدا در آوردن آژیر یا همان آلارم و سپس شماره گیری اضطراری را صادر می نماید .

از مهمترین مزایای این دست از دزدگیرها یا همان چشم بی سیم می توان به تمیزکاری نصب آن اشاره کرد یعنی سیم کشی در آن ها حذف شده است و مهمتر از همه این که در صورت نقل مکان به جای دیگر می توان به راحتی آن ها را با خود برد و نصب کرد . در منازل , یا اماکنی که به زیبایی دکوراسیون اهمیت می دهند بیشتر از دزدگیر بی سیم استفاده می کنند .

مزیت دزدگیر اماکن بی سیم

 • امکانات در حد بالا از لحاظ امنیتی
 • کنترل سیستم از راه دور به صورت کامل
 • بدون سیم کشی می توان آن ها را در مکانی نصب نمود .

سیستم امنیتی شبکه

این نوع از دزدگیرها کاربری های خاص و گوناگونی دارند و اکثرا از آن ها در ادارات و یا شرکت های بزرگ استفاده می کنند یعنی اماکنی که بزرگ باشند بیشتر از این نوع از سیستم های دزدگیر استفاده می کنند . نحوه ی متصل شدن آن ها به این صورت است که توسط ماژول تحت شبکه به مانیتورینگ وصل می گردد و و از این طریق کنترل نمودن سیستم برای اتاق های امنیتی محیا می شود . و در صورت تحریک نمودن آلارم یا هر سنسوری گزارش دقیق اتفاقات را از طریق ایمیل , و یا سایت های امنیتی که برای این قبیل از کارها طراحی شده اند به اطلاع مامورین می رساند .از طریق آی پی تخصیص مجزا , قابل کنترل است .