سیستم EAS چیست و چگونه کار می کند ؟

سیستم EAS چیست و چگونه کار می کند ؟ Electronic Article Surveillance : به عنوان کوچکترین واحد اطلاعاتی هستند که فقط قادرند دو وضعیت داشته باشند. این سیستم بر اساس ترانسپوندر یک بیتی هستتد وهمانطور که گفته ایم تنها توانایی این را دارند که دو وضعیت و حالت را نشان بدهند. در اینجا منظورمان از ترانسپوندر گیرنده ی می باشد که پس از دریافت مخابره ی سریعا به صورت خودکار واکنس به آهن نشان میدهد و پاسخی را ارسال می کند.

نحوه کارکرد سیستم EAS

به صورت گسترده این روزها استفاده نمودن از ترانسپوندر رواج دارد. اصلی ترین بخشی که می توان از ترانسپوندر استفاده کرد و کاربرد دارد به دستگاه های ضدسرقت و گیت فروشگاهی در فروشگاه ها وابسته است. این دستگاه ها دارای اجزای شامل آنتن کویل ، تگ یا ترانسپوندر یا عنصر امنیتی و ابزاری برای غیر فعال کردن تگ می باشند.

 

سیستم EAS چیست و چگونه کار می کند ؟

سیستم EAS چیست و چگونه کار می کند ؟

هنگامی تگ از کار می افتد که به واسطه صندوقدار قیمت ثبت گردیده باشد. با این وجود در برخی از سیستم ها عنصر امنیتی میتواند مجدد فعال شود. سیستم های که بر پایه ترانسپوندر تک بیتی هستند میتوانند با تکنیک های مختلفی اعم از موارد زیر پیاده سازی شوند:

  • Radio frequency
  • Microwaaves
  • Frequency divider
  • Electromagnetic
  • Acoustomagnetic

مواردی را که ذکر کرده ایم به سیستم های اشاره داشته که در کشورمان ایران مورد استفاده قرار می گیرد و خرید و فروش میگردد که این سیستم ها تکنولوژی ۵ , ۴ , ۱ را شامل می شوند و در این میان سیستم RF یا همان Radio frequency از دو تکنولوژی دیگر(EM , AM) بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

  لوازم جانبی دزدگیر اماکن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *